مشکلات و اختلافات شرکت های حمل و نقل

 

حمل کالا با استفاده از کاميون يا تريلي به کشورهاي دور و نزديک به ويژه کشورهاي همجوار، يکي از ارزانترين روشهاي مورد استفاده در شرکتهاي حمل و نقل است. البته از آنجايي که مدت زمان اين حمل و نقل کوتاه نيست لذا ممکن است مشکلاتي را نيز در پي داشته باشد. مشکلاتي از قبيل تصادف يا توقيف کاميون، عدم تحويل گرفتن کالا از طرف خريدار، تاخير در ارسال کالا از سوي شرکت حمل و نقل طرف قرارداد، سرقت کاميونها يا محموله آنها، برخورد نامناسب ماموران گمرک يا پليس مرزي و ... مواردي هستند که به طور معمول براي اين نوع حمل و نقل وجود دارد.در صورت بروز هرگونه حادثه يا مشکل براي کاميون، راننده يا محموله آن، راننده يا همراه وي مي بايست مراتب را در اولين فرصت همراه با گزارش پليس و اطلاعات لازم به نزديکترين نمايندگي جمهوري اسلامي ايران اعلام تا بلافاصله از طريق اداره امور اجتماعي وزارت امور خارجه ايران به اطلاع شرکت حمل کننده برسد. 

چنانچه کاميون، راننده يا محموله آن توسط ماموران پليس يا گمرک کشور متوقف فيه توقيف شوند ضرورت دارد تا مراتب در اسرع وقت به نمايندگي اعلام تا به منظور اطلاع از علت توقيف، پيگيري و اقدامات لازم صورت پذيرد. 

در مواردي از قبيل تصادف، سرقت، يا حوادث ديگر و بطور کلي اموري که نياز به ارسال مدارک و گزارشات مربوطه به ايران باشد، راننده يا همراه وي مي بايست براي تصديق مهر و امضاء مقامات ذيصلاح کشور محل حادثه روي مدارک و گزارشات به بخش کنسولي نزديکترين نمايندگي جمهوري اسلامي ايران مراجعه نمايند. 

براي اطلاع از نحوه تصديق به بخش "تصديق امضاء و تسجيل اسناد" مراجعه نماييد.

وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | اوقات شرعی | جستجو | گالری تصاویر