صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > جدول واخبارنمایشگاه های تجاری و صنعتی در ج.ا.ایران 


  چاپ        ارسال به دوست

دومین نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران

دومین نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 9 الی 12 آبان ماه در مرکز نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب برگزار می شود. 

گروه کالایی حاضر در این نمایشگاه در فایل ضمیمه قابل مشاهده است. هدف از برگزاري نمايشگاه توانمندي‌هاي صادراتي جمهوري اسلامي ايران ارائه الگوي مناسب صادرات غيرنفتي منطبق با ارزش‌ها و الگوي اسلامي-ايراني به منظور فرهنگ سازي، رونق و توليد اشتغال و سوق دادن فضاي کسب و کار و حضور بخش خصوصي و تعاوني و غير دولتي در عرصه بين‌الملل و توسعه صادرات و افزايش مشارکت عمومي وتقويت ميل به پيشرفت ملي است.


در اين رويداد تدوين معيارها و شاخص‌هاي فعاليت نمايشگاهي صادرات محور، مبتني بر قانون اساسي، رهنمودهاي حضرت امام (ره) و تدابير و سياست‌هاي ابلاغي مقام معظم رهبري و قوانين موضوعه؛ ترويج و هنجارسازي محورهاي منشور نمايشگاه با مشارکت فعال رسانه‌هاي گروهي، تريبون‌هاي گروهي، دستگاه‌هاي فرهنگي و عموم مردم و نيز استفاده از نظرات، پيشنهادات و همکاري عموم مردم به ويژه نخبگان و صاحب‌نظران اعم از تجار، صنعتگران، کارآفرينان، بازرگانان و شخصيت‌هاي علمي، ديني و فرهنگي در ترويج فرهنگ اقتصاد مقاومتي صورت مي‌گيرد. 

رسالت برگزاري نمايشگاه توانمندي‌هاي صادراتي جمهوري اسلامي ايران تحقق نقش بخش خصوصي و تعاوني در اقتصاد مقاومتي و توسعه صادرات غير نفتي تا سقف اهداف منبعث از سند چشم انداز است. 
طبق منشوري که در جلسه اختتاميه اولين نمايشگاه توانمندي‌هاي صادراتي جمهوري اسلامي ايران در سال 92 مصادف با روز ملي خليج فارس پرده‌برداري و انتشار عمومي يافت. دبيرخانه تخصصي دائمي نمايشگاه توانمندي‌هاي صادراتي جمهوري اسلامي ايران از زمان انتشار اين منشور ملزم و مکلف به پيگيري و تحقق اجراي آن با مساعدت و همکاري دستگاه‌هاي دولتي و اتاق‌هاي بازرگاني و تعاون و تشکل‌هاي اقتصادي و نخبگان سراسر کشور خواهد بود.

مأموريت هاي اين رويداد شامل ايجاد انديشگاه توسعه مناسبات اقتصاد مقاومتي و بستر سازي ايفاي نقش و کسب سهم ديپلماسي اقتصادي در ديپلماسي رسمي کشور؛ تأسيس و راهبري باشگاه صادرکنندگان جهاني ايران اسلامي (بصاجا (؛ ايجاد دبيرخانه تخصصي دائمي و کوشش در راستاي جهاني سازي آن؛ برگزاري دوره‌اي نمايشگاه توانمندي‌هاي صادراتي جمهوري اسلامي ايران در تهران و ساير استان‌ها و بسترسازي برگزاري نمايشگاه‌هاي صادراتي در کشورهاي هدف با کسب مجوزهاي لازم و در راستاي اهداف اين سند؛ ايجاد نشان ملي (لگوي) نمايشگاه است.

همچنين راه‌اندازي نظام ارزشيابي توانمندي صادراتي و برگزاري جشنواره ساليانه و اعطاي لوح و تنديس توانمندي صادراتي به شرکت‌ها واشخاص؛ تلاش در جهت جذب سرمايه گذاري در امر مطالعه، پژوهش، آموزش و ترويج توسعه صادرات و بازاريابي بين‌المللي صنايع مختلف در حد استانداردهاي بين‌المللي؛ استفاده از فضاي تبليغاتي-اقتصادي به عنوان يک فرصت ملي براي تقويت پيشرفت اقتصادي ايران با رويکرد اقتصاد مقاومتي؛ شناسايي و معرفي بازارهاي هدف براي توليدکنندگان و صادرکنندگان در سطح ملي و بين‌المللي از جمله ديگر مأموريت هاي اين رويداد است.
نمايشگاه توانمندي‌هاي صادراتي جمهوري اسلامي ايران همچنين با رويکرد تقويت شرکت‌هاي دانش‌بنيان به منظور ظرفيت‌سازي براي توسعه صادرات غير نفتي؛ حمايت از شرکت‌هاي تعاوني و خصوصي و شبکه‌هاي توليدي و تحقيقاتي جهت افزايش صادرات؛ حمايت از ايجاد مراکز عرضه و فروش و تجارت کالاهاي ايراني در عرصه بين‌الملل برگزار مي‌شود.

در اين نمايشگاه شناسايي و دعوت از هيئت‌هاي تجاري خارجي جهت حضور و بازديد از نمايشگاه توسط کارشناسان حوزه بين‌الملل ستاد برگزاري براساس کشورهاي هدف صادرات غيرنفتي جهت حضور و بازديد از نمايشگاه صورت مي‌گيرد.

همچنين تجار و بازرگانان خارجي توسط توليدکنندگان و صادرکنندگان جهت حضور و بازديد از به نمايشگاه معرفي و دعوت مي‌شوند و فضاي برگزاري نشست‌هاي B2B في مابين توليدکنندگان و صادرکنندگان با تجار و بازرگانان خارجي فراهم خواهد شد.

حضور و حمايت سازمان‌هاي زي ربط از نمايشگاه توانمندي‌هاي صادراتي جمهوري اسلامي ايران در توسعه صادرات غيرنفتي باتوجه به برنامه‌هاي اقتصاد مقاومتي از جمله حمايت‌هاي است که از نمايشگاه توانمندي‌هاي صادراتي جمهوري اسلامي ايران صورت مي‌گيرد.

دومين نمايشگاه توانمندي‌هاي صادراتي جمهوري اسلامي ايران با حمايت معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري 9 تا 12 آبان ماه 96 در مرکز نمايشگاه‌هاي بين‌المللي شهر آفتاب تهران برگزار مي‌شود.

 

fدانلود فايل : scan6.pdf ( 918KB )


١٢:٥٠ - 1396/03/27    /    شماره : ٤٦٠٧٢٩    /    تعداد نمایش : ٦٨٠١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: