صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > اخبار گردشگری 


گردشگران خارجی چرا صنایع دستی نمی خرند
تهران- ایرنا- انگار کل ایران را در فروشگاهی کوچک جمع کرده اند، از گلدان های میناکاری بگیر تا گلیم و ترمه و تابلو فرشهای ابریشمی نفیس، خاتم کاری، سینی های قلم زنی، قاب گل نقره، همه پشت ویترین فروشگاه صنایع دستی در تلالو درخشان آفتاب، یک به یک به عابران چشمک می زنند.
 ١٩:٥٦ - 1397/09/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
دلار آمریکا واحد پول کدام کشورها است؟
۲۷ کشور در جهان وجود دارند که از دلار به عنوان واحد پول خود استفاده می‌کنند.
 ١٨:٣٤ - 1397/07/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون رییس جمهور اعلام کرد:
تعداد گردشگران ۲۵۰۰ دلاری ایران زیاد شده‌ است
رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اطمینان داد که در شش ماهه دوم سال، شمار گردشگران اروپایی رشد می‌کند، ‌گفت: هرچند تا به امروز تعداد گردشگران منطقه‌ای ۵۱ درصد رشد داشته که بیشتر آن‌ها از نوع توریست‌های ۲۵۰۰ دلاری یا سلامت بوده‌اند.
 ١٨:٢٩ - 1397/07/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس دانشگاه علم و فرهنگ مطرح کرد
ردپای تفکر سنتی در صنعت گردشگری کشور
رییس دانشگاه علم و فرهنگ با اشاره به نقش فناوری‌های دیجیتالی در بهبود عملکرد گردشگری در کشورها، گفت: به نظر می‌رسد که کشور ما هنوز فاصله‌های جدی با این رویکرد دارد و ردپای تفکر سنتی در عرضه و تقاضا در این بخش هنوز نمود بیشتری دارد.
 ١٩:٣٣ - 1397/07/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت مطرح کرد؛
رشد 2 برابری گردشگران سلامت ایران با تغییرات ارز
رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت گفت: گردشگری سلامت چهارمین صنعت درآمدزای دنیاست و ما در هیچ صنعتی بالاترین رشد سالیانه را همچون گردشگری سلامت نداریم و به عبارتی درهیچ صنعتی به جز گردشگری سلامت 20 تا 25درصد رشد نداریم.
 ٢٠:٢٤ - 1397/06/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
مشکلات سفر خارجی‌ها به ایران
ز دی ماه سال ۹۶ تعداد سفر گردشگران اروپایی به ایران رو به کاهش رفته، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هم اعلام کرده در بهار امسال اروپایی‌ها ۲۴ درصد کمتر به ایران آمده‌اند. عقب‌نشینی که بیشتر ناشی از تنش‌های سیاست داخلی و بین‌المللی ایران بوده، با این حال برخی از تورگردان‌ها معتقدند علت ریزش آماری آن است که ایران دیگر در سلیقه توریست اروپایی نیست.
 ١٣:٥٣ - 1397/05/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
حرکت کاروان اتوبوس‌های گردشگری تبریز ۲۰۱۸ در شهرهای ایران
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به تشریح راه‌‌اندازی و حرکت کاروان اتوبوس‌های گردشگری تبریز ۲۰۱۸ در شهرهای مختلف کشور پرداخت.
 ١٦:١٢ - 1397/02/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیروزبخت مطرح کرد
توسعه تجارت حلال در بخش گردشگری و منسوجات
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به تهیه و تصویب علامت استاندارد حلال در ایران، از برنامه‌ریزی برای توسعه آن برای همه بخش‌ها به ویژه در حوزه صنایع غذایی، گردشگری و منسوجات خبر داد.
 ٠٠:٠٢ - 1396/03/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون گردشگری استان فارس
نباید آلمان‌ها را از دست بدهیم/ دنبال بیمه راهنماها هستیم
معاون گردشگری استان فارس گفت:‌ خون گردشگران آلمانی برای ما رنگین‌تر نیست، پیگیری وضعیت آن‌ها بودیم چون با توجه به حساسیت زیاد گردشگران آلمانی، حفظ چهره‌ی ایران در برابر هجمه‌های احتمالی بسیار اهمیت داشت، وگرنه که به همان اندازه وضعیت راهنما و راننده‌ی تورهای گردشگری برای ما مهم است و ما همچنان پیگیر راهکاری برای بیمه شدن راهنماها و به رسمیت شناختن شغل آن‌ها هستیم.
 ٠١:٢٩ - 1396/02/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
تعداد گردشگران و درآمد آن در مناطق آزاد اعلام شد
به گفته معاون دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، در سال گذشته حدود ۱۲ میلیون گردشگر از مناطق آزاد بازدید کردند که ماحصل آن درآمدزایی ۱۲ هزار و ۴۰۰ میلیون تومانی بوده است.
 ٠١:٠٣ - 1396/02/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنِگی:
50 درصد سهم ایران در گردشگری زیارتی با حمله به سفارت عربستان از بین رفت
تهران - ایرنا - معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: 90 درصد ظرفیت گردشگری کشور در ارتباط با عربستان و 50 درصد از سهم ما از بازارهای گردشگری زیارتی کشورهای جنوب خلیج فارس با حمله به سفارت عربستان و اقدام غیرحرفه ای و نگاه سیاسی از بین رفت.
 ٢٣:٢١ - 1396/02/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی: لغو روادید سفر به روسیه شامل همه شهرهای این کشور است
ایلام - ایرنا - معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: لغو روادید گردشگری سفر به روسیه جامع است و شامل همه شهرهای این کشور می شود.
 ١٩:٢٧ - 1396/01/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
سفیر ایران: اشتباه بی توجهی به حجاب بانوان گردشگر در گرجستان با ارائه تذکر پایان یافته است
تفلیس - ایرنا - قوام شهیدی سفیر ایران در گرجستان با اشاره به بروز مواردی از بی توجهی در این کشور به حفظ حرمت حجاب بانوان گردشگر ایرانی، گفت: مواردی از بروز اشتباه در نادیده گرفتن الزام حجاب بانوان گردشگر در گرجستان با تذکرهای ایران و برگزاری مذاکرات پایان یافته است.
 ١٩:٢٤ - 1396/01/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
فرمول هتلداری سبز در ایران
دنیای اقتصاد: در پی افزایش جمعیت و رواج مصرف‌گرایی در جوامع در حال توسعه،‌ منابع طبیعی در معرض تهدید قرار گرفته و همین عامل، سبب به وجود آمدن جنبش‌هایی با هدف کنترل میزان بهره‌برداری از منابع و اصلاح شیوه‌های مصرف شده است.
 ١٥:٠٠ - 1396/01/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
همکاری دو اتاق تهران و پاریس در زمینه گردشگری
در دیدار استاندار اودسن فرانسه و رئیس اتاق بازرگانی اصفهان، صنعت گردشگری و تقویت ارتباطات اقتصادی و فرهنگی میان اصفهان و پاریس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 ١٤:٥٦ - 1396/01/28 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 صفحه بعدی >>