صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > اخبار مهم برجام  


بعیدی نژاد: موافقت با اجرای FATF تصمیمی ملی و فراجناحی است
سفیر ایران در لندن با اشاره به اسناد موافقت دولت احمدی‌نژاد با اجرای مقررات FATF گفت: تصمیم به صیانت از نظام بانکی کشور در برابر محدودیت‌های غیر ضروری آن هم در عصر تحریم آمریکا، بی‌شک تصمیمی ملی و فراجناحی است.
 ١٠:٤٣ - 1397/11/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
نجفی منش
کانال مالی اروپا سدشکن است
یک عضو اتاق بازرگانی تهران معتقد است در شرایطی که فشار آمریکا برای مسدودسازی مسیر همکاری‌های اقتصادی ایران با کشورهای خارجی ادامه دارد، گشایش کانال مالی اروپا قدمی مثبت و حرکتی سدشکن به شمار می‌رود.
 ١٠:٣٧ - 1397/11/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
نهاد فرانسوی:
اینستکس به شرکتهای اروپایی مجوز تجارتی قانونی و قابل اعتماد می دهد
تهران - ایرنا - شورای کارفرمایان اقتصادی و تجاری فرانسه (مدف) تاکید کرد ساز و کار مالی ایجاد شده میان ایران و اروپا، به شرکت های اروپایی مجوز تجارتی قانونی، قابل اعتماد و امن را می دهد.
 ١٠:٣٢ - 1397/11/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
سفیر اروپا در آمریکا: تجارت با ایران جزیی از برجام است
تهران - ایرنا - «دیوید اوسالیوان» سفیر اتحادیه اروپا در آمریکا ضمن انتقاد از خروج ترامپ از توافق هسته ای تاکید کرد که تجارت و بازرگانی با ایران جزیی از توافق هسته ای با ایران (برجام) است.
 ١٠:٢٩ - 1397/11/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
اروپا و اجرای برجام در گام نخست
تهران- ایرنا- پس از ماه ها کش و قوس، سرانجام تروئیکای اروپا از سازوکار ویژه مالی خود تحت عنوان «اینستکس» رونمایی کرد؛ سازوکاری که هر چند در آغاز عرضه کالاهای اساسی همچون دارو، غذا و محصولات کشاورزی را تسهیل می کند اما در نهایت این روند توسعه و تکامل خواهد یافت.
 ١٠:٢٣ - 1397/11/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
فرانسه به استقبال تحریم نفتی ایران رفت/ توقف واردات نفت ایران
فرانسه که یکی از امضاکنندگان توافق هسته‌ای بوده و به همراه دو کشور آلمان و انگلیس وعده داده است از تجارت خارجی ایران در برابر تحریم های آمریکا محافظت کند در ماه سپتامبر و پیش از اجرایی شدن تحریم‌های نفتی واردات نفت از ایران را متوقف کرده است.
 ١٧:٠٧ - 1397/10/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
موگرینی: کار بر روی ساز و کار مالی ویژه اروپا با ایران در ۲۰۱۹ ادامه می‌یابد
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طی مطلبی در وبلاگ خود نوشت که کار بر روی SPV (ساز و کار مالی ویژه اروپا با ایران) در سال ۲۰۱۹ ادامه خواهد یافت.
 ٠٩:١٥ - 1397/10/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
موگرینی: اروپا همچنان به توافق با ایران پایبند است
تهران - ایرنا - مسئول ارشد سیاست خارجی اتحادیه اروپا درنخستین روز سال جدید میلادی، درگفت و گو با پایگاه اینترنتی خبریلایو مینت، تاکید کرد که اساس کار اتحادیه اروپا گزارش های آژانس بین المللی انرژی اتمی بوده و این اتحادیه همچنان به توافق با ایران پایبند است.
 ١٨:٥٠ - 1397/10/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
سخنگوی وزارت خارجه: با هیئت طالبان دیروز در تهران مذاکره کردیم/ اروپا نشان داد مقابل فشار آمریکا توانایی کافی ندارد
سخنگوی وزارت خارجه کشورمان می‌گوید در ماجرای ایجاد سازوکار ویژه مالی و حفظ برجام «در عمل کشورهای اروپایی نشان دادند که در مقابل فشار آمریکا توانایی کافی ندارند؛» سخنگوی وزارت خارجه همچنین گفت که تهران روز یکشنبه میزبان هیئتی از طالبان افغانستان بود.
 ٢٠:٠٠ - 1397/10/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
چرا ترامپ نتوانست بنزین ایران را تحریم کند؟
عبور تولید بنزین ایران از ۱۰۰ میلیون لیتر و مازاد ۲۰ میلیون لیتری نسبت به مصرف یکی از مهم‌ترین اخبار اقتصادی امروز ایسنا بود. تا پایان هفته جاری، ظرفیت تولید بنزین ایران به ۱۰۵ میلیون لیتر می‌رسد و این یعنی نسبت به سال ۱۳۹۱ بالغ بر ۱۰۱ درصد رشد یافته و کشور به خودکفایی کامل در این زمینه رسیده است. بر این اساس و طبق گفته‌ی زنگنه، ترامپ در تحریم‌های خود از منع فروش بنزین به ایران حرفی نزد.
 ١٠:٥٤ - 1397/10/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
SPV چگونه کار می‌کند؟
بر اساس اعلام اتحادیه اروپا قرار است SPV (ساز و کار ویژه مالی ) تا پایان ماه دسامبر سال جاری میلادی به عنوان راهی برای حفظ و ارتقای داد و ستدهای مشروع با ایران مستقر شود، اما به نظر می‌آید این ساز و کار در گام نخست صرفا نیازها و کالاهای "انسانی" را در برمی‌گیرد.
 ١٠:٤٦ - 1397/10/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
آینده توافق هسته ای در سال ۲۰۱۹از دید رسانه‌های خارجی
برنده واقعی توافق هسته‌ای کدام کشور بود؟
توافق هسته‌ای ایران و کشورهای غربی نتیجه بالغ بر یک دهه مذاکره بین ایران و کشورهای صنعتی بود که با روی کار آمدن دونالد ترامپ در امریکا و تصمیم او به خروج از توافق هسته‌ای به چالش کشیده شد.
 ٠٩:٥٣ - 1397/10/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
اروپا برای حفظ برجام اقدامات عملی انجام دهند
در آستانه آغاز دوره ریاست رومانی بر اتحادیه اروپا، «آدریان کوزیاسکی» سفیر این کشور در تهران، با سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.
 ١٠:٢٦ - 1397/10/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
عراقچی: تحریم، سیاستی شکست خورده است
تهران- ایرنا- سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان که برای دیدار دوجانبه در فنلاند به سر می برد، گفت: تحریم، سیاستی شکست خورده است؛ ایران سالها با تحریم زندگی کرده و حتی در شرایط تحریم به پیشرفتهای قابل توجهی دست یافته است؛ زبان احترام باید جانشین زبان تحریم و تهدید شود.
 ٠٩:٢٩ - 1397/09/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
نماینده ویژه رییس جمهوری روسیه در گفت وگو با ایرنا:
روسیه از منافع ایران به عنوان شریک راهبردی دفاع می کند
مسکو - ایرنا - نماینده ویژه رییس جمهوری روسیه در امور کشورهای حاشیه دریای خزر با بیان اینکه ایران یکی از شرکای تاریخی مسکو در منطقه است، اعلام کرد: روسیه در عرصه بین المللی همواره از منافع ایران به عنوان شریک راهبردی خود دفاع می کند.
 ١١:١٦ - 1397/09/24 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>