اطلاعات اقتصادی جمهوری تاتارستان

 

از لحاظ اقتصادی این جمهوری یکی از توسعه یافته ترین مناطق روسیه است که در مرکز قطب صنعتی این فدراسیون و در مسیر تلاقی راههای ارتباطی شرق- غرب و شمال جنوب فدراسیون پهناور روسیه قرار دارد همچنین از نظر مواد معدنی نسبتا غنی است که انواع معادن مس ، سیلیکات ،ذغال سنگ ، بوکسیت ،دولومیت ، سنگ آهک،سنگ گچ و قیر طبیعی را می توان ذکر نمود ونیز دارای صنایع متنوع و قدرتمند ، پتانسیل ها و ظرفیتهای گسترده و نیروی کار ماهر است به نحوی که با اینکه فقط حدود دو درصد زمینهای کشاورزی روسیه را در اختیار دارد سال گذشته پنج درصد محصولات کشاورزی این فدراسیون را تولید نمود.کشاورزی در این جمهوری عمدتا مبتنی بر تولید غلات ،سیب زمینی ،سبزیجات و لبنیات است وتولید مواد غذائی نیز دوازده در صد اقتصاد آن را تشکیل می دهد.

در سال 2016 میلادی سهم هر یک از بخشهای اقتصادی این جمهوری در تولید ناخالص داخلی شامل صنعت 44 درصد ،ساختمان 6/8 درصد ، ساخت و ساز6/8 درصد ،حمل و نقل 7/7 درصد و کشاورزی 1/7 درصدبوده است بخشهای عمده صنعتی این جمهوری عبارتند از : پتروشیمی ( شامل نفت   ،تولیدات لاستیک ،پلی اتیلین ،و مشتقات نفتی)شرکت های بزرگ مهندسی (که کالاهای رقابتی از قبیل ماشینهای سنگین ،هلی کوپتر ، هواپیما ،موتور هواپیما ،و اتومبیلهای تجاری و شخصی تولید می نمایند) سهم صنایع کوچک و متوسط در تولید ناخالص داخلی نیز بیست و پنج درصد بوده است.این جمهوری سال گذشته همچنان توسعه پارکهای فن آوری اطلاعات و تکنولوژی را در اولویتهای خود حفظ نموده است و نیز جذب سرمایه گذار برای منطقه ویژه اقتصادی آلابوگا( Alabuga) را فعالانه دنبال کرده است و در این سال تعداد شرکت های فعال در این منطقه اقتصادی از 42شرکت گذشت( این منطقه در سال 2005 با هدف جذب شرکت های تولیدکننده کالاهای صنعتی در زمینی با مساحت 4 هزار هکتارو با ساختمانها و تاسیسات آماده واگذاری شروع بکار کرده است و در آن برخی مشوق ها از قبیل مالیات 5 درصد به جای 20 درصد برای ده سال  و معافیت ده ساله  از عوارض اموال عیرمنقول و....پیش بینی شده است)

شاخص تولیدات صنعتی تاتارستان در سال 2016 رشدی %3،6 را نشان می دهد در حالی که این شاخص در سراسر روسیه تنها %0،3 بوده است و وزارت اقتصاد تاتارستان پیش بینی نموده است شاخص تولیدات صنعتی این جمهوری در سال 2017 نیز با تداوم رشدبه میزان %5،1 افزایش خواهد یافت و این افزایش علیرغم کاهش درآمدهای نفتی به دلیل کاهش قیمت نفت حاصل گردیده است به نحوی که در نه ماهه اول 2016 در آمد نفتی تاتارستان در مقایسه با مدت مشابه 2015 از 112 میلیارد روبل به 102 میلیارد روبل کاهش یافته است و در همین مدت در آمد شرکتهای تاتاری نسبت به سال قبل از 237 میلیارد روبل به 230 میلیارد روبل کاهش یافته است و در خصوص جایگاه نفت و محصولات شیمیائی در تولید و درآمد این جمهوری نیز آمار 2016 حاکی از آن است که 66 درصد در آمد ملی این جمهوری از محل فروش نفت بوده است و در واکنش به کاهش درآمدهای نفتی ، این جمهوری سال گذشته رویکرد فروش هرچه بیشتر آن را اتخاذ نمود و با 5 درصد افزایش تولید نفت، صادرات نفت خود راحدود یک میلیون تن افرایش داد و به  21 میلیون تن رساند

بخش پالایش نفت با حدود 6 درصد کاهش همراه بود ولی در زمینه صنایع شیمیائی 3 در صد رشد حاصل گردید که دلیل عمده اش افزایش قیمت این فراورده ها در بازار داخلی تاتارستان و کاهش واردات از بازارهای بین المللی بود .برخی صاحب نظران سه عامل تولید نفت و افزایش آن ، صنایع شیمیائی و صنایع پالایشگاهی را مهمترین دلایل رشد اقتصادی تاتارستان در سال گذشته در مقایسه با سایر مناطق وجمهوریهای فدراسیون روسیه می دانند ،البته شاخص صنایع مولد ، غذائی ، فرآوری چوب ، کشاورزی ، کائوچو و پلاستیک و اتومبیل نیز به طور میانگین با سه درصد رشد همراه بوده است و به عنوان نمونه می توان به فروش بیش از 22 هزار دستگاه کامیون کاماز در نه ماهه اول سال 2016 اشاره کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبلش 23 درصد رشد را نشان می دهد.

مقایسه رشد بخشهای اقتصادی در تاتارستان و روسیه در 2016:

شاخص                                                                            تاتارستان                 روسیه

صنایع فرآوری

3,1%

% -0,9

صنایع غذائی

5,7%

2,2%

منسوجات و پوشاک

16,7%

4,0%

صنعت چرم وکفش

23,1%

6,4%

صنایع چوب

22,1%

1.6%

کائوچو و پلاستیک

5,6%

5,8%

ماشین آلات

4,0%

-4,5%

کشاورزی

6,5%

3,0%

 

اطلاعات اقتصادی استراخان روسیه 

 

 

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ادارات مالیات یا مراکز چند منظوره (از سال 2014) صورت می پذیرد. تأسیس شرکت با مسئولیت محدود صرفاً با آدرس محل استقرار (آدرس حقوقی) دفتر اصلی شرکت یا با آدرس محل سکونت مؤسس انجام می گیرد.

 

1. انتخاب روش ثبت شرکت با مسئولیت محدود

3 روش برای تأسیس شرکت با مسئولیت محدود وجود دارد:

- ثبت شرکت با مسئولیت محدود به طور مستقل.روش نسبتاً ساده و تا حدودی رایج (خصوصاً در حال حاضر با ظهور خدمات آنلاین رایگان و راحت) تأسیس شرکت به شخصه.

- ثبت شرکت با مسئولیت محدود با پرداخت هزینه به کمک شرکت متخصص (ثبت کننده).رایج ترین روش تأسیس شرکت با توجه مزایای این روش که در زیر شرح داده شده است.

- خرید شرکت با مسئولیت محدود موجود.اغلب از طریق شرکت متخصص ارائه کننده خدمات غیر رایگان تأسیس شرکت با مسئولیت محدود صورت می پذیرد.

 

هزینه های تأسیس شرکت با مسئولیت محدود توسط هر یک از روش های مذکور:

ثبت شرکت با مسئولیت محدود به طور مستقل

عنوان اقدام

هزینه اقدام

هزینه مجموع

پرداخت بابت تعیین آدرس حقوقی (اگر اجاره مکان یا ثبت بر اساس محل سکونت برای شرکت در نظر نباشد.)

20000 –1000 روبل

 

 

 

 

 

از 15000 روبل

پرداخت بابت خدمات دفتر اسناد رسمی برای تأیید امضاهای درخواست ثبت شرکت با مسئولیت محدود (در صورت حضور مؤسسین در اداره مالیات در هنگام تحویل مدارک، ضروری نمی باشد.)

 

2000 –1000 روبل

پرداخت عوارض دولتی برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

4000 روبل

واریز سرمایه ثبتی (حداکثر تا 4 ماه از زمان ثبت پرداخت می گردد.)

از 10000 روبل

ساخت مهر

1000 –500 روبل

افتتاح حساب جاری

2000 –0 روبل

 

 

ثبت شرکت با مسئولیت محدود با پرداخت هزینه به کمک شرکت متخصص

بسته به منطقه و موارد هزینه های خدماتی (به عنوان مثال تحویل و دریافت مدارک از اداره مالیات)، علاوه بر هزینه های یاد شده در بالا لازم است از 3000 تا 12000 روبل صرف گردد. بدین ترتیب هزینه ها برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود به حدود 20000 روبل (شامل واریز حداقل مبلغ سرمایه ثبتی (10000 روبل) طی 4 ماه پس از ثبت) بالغ خواهد شد.

 

خرید شرکت با مسئولیت محدود موجود

عنوان اقدام

هزینه اقدام

هزینه مجموع

پرداخت بابت خدمات شرکت ثبت کننده (از جمله هزینه شرکت)

از 20000 روبل

 

از 20000 روبل

پرداخت عوارض دولتی برای اعمال تغییرات در مدارک تأسیس

800 روبل

پرداخت بابت خدمات دفتر اسناد رسمی برای تأیید امضاها

2000 –1000 روبل

 

 

مزایا و معایب روش های ثبت شرکت با مسئولیت محدود

روش ثبت

مزایا

معایب

ثبت شرکت با مسئولیت محدود به طور مستقل

کسب دانش و تجربه لازم در روند کار.

صرفه جویی در منابع مالی برای پرداخت هزینه خدمات شرکت های ثبت کننده تخصصی.

احتمال عدم پذیرش در ثبت شرکت با مسئولیت محدود به علت اشتباهات در بسته مدارک آماده شده و در نتیجه اتلاف وقت و پول (حدود 5000 روبل) که برای پرداخت عوارض دولتی و هزینه دفتر اسناد رسمی صرف شده است.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود با پرداخت هزینه به کمک شرکت متخصص

شرکت متخصص ریسک عدم پذیرش در ثبت را به عهده خود می گیرد.

آماده سازی، تحویل و دریافت مدارک از اداره مالیات بدون حضور شما امکان پذیر است.

ارائه مساعدت در تعیین آدرس حقوقی (در صورت ضرورت)

وجود هزینه های اضافی.

عدم کسب تسلط کامل بر مدارک شرکت با مسئولیت محدود.

خرید شرکت با مسئولیت محدود موجود

خرید شرکت با مسئولیت محدود با تاریخچه ای که می تواند برای عقد معامله و شرکت در مناقصه مورد نیاز باشد.

ریسک خرید شرکت با مسئولیت محدود به همراه بدهی و/یا تاریخچه نامطلوب.

 

 

2. انتخاب نام شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود می تواند تا شش گزینه برای نام داشته باشد.

- نام کامل/مخفف شرکت به زبان روسی.

- نام کامل/مخفف شرکت به زبان خارجی.

- نام کامل/مخفف شرکت به زبان های اقوام فدراسیون روسیه.

نام کامل شرکت به زبان روسی نام الزامی یگانه شرکت با مسئولیت محدود محسوب می گردد. اغلب دو گزینه نام مورد استفاده قرار می گیرند (به همین دلیل ضروری است که آنها در مدارک تأسیس ذکر گردند):

نام کامل شرکت به زبان روسی

شرکت با مسئولیت محدود «رُماشکا»

نام مخفف شرکت به زبان روسی

اُ اُ اُ «رُماشکا»

 

 

توجه کنیدکه در انتخاب نام برای شرکت با مسئولیت محدود بعضی محدودیت ها وجود دارد. به عنوان مثال بدون اجازه ویژه استفاده از کلمات «روسیه»، «فدراسیون روسیه»، «مسکو» و همچنین نام های کامل و مخفف دیگر کشورها، مناطق فدراسیون روسیه، شهرها و غیره ممنوع می باشد.

 

3. پیدا کردن آدرس حقوقی

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود برای شما ضروری است که آدرس حقوقی (که در مدارک تأسیس ذکر می گردد) تهیه کنید. در بیشتر موارد برای دریافت آدرس حقوقی شرکت با مسئولیت محدود موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرند:

- مکان اجاره ای. نسبتاً گران است، اما یکی از بهترین روش ها از نظر قانونی می باشد. بعضی از موجرین از ارائه آدرس های حقوقی امتناع می کنند یا خواستار عقد قرارداد تا قبل از ثبت شرکت با مسئولیت محدود هستند که باعث ایجاد هزینه های اضافی می گردد. علاوه بر این در صورت تغییر آدرس اجاره شمار مجبور به اعمال تغییر در مدارک تأسیس خواهید بود.

- آدرس محل سکونت مؤسس یا مدیرعامل(الزامی به مالک بودن نیست، ثبت دولتی کافی است). این روش هزینه های آدرس حقوقی را به میزان زیادی کاهش می دهد.

توجه کنیدکه هر چند تأسیس شرکت با مسئولیت محدود در آدرس محل سکونت بر اساس قانون ممنوع نیست، بعضی از ادارات مالیات می توانند حتی بدون توجه به اینکه سوابق و حکم قضایی مربوط به این موضوع در طرف تجار قرار می گیرد از ثبت خودداری کنند (از قبل بررسی کنید تا در ادامه وقت را برای استیناف رد درخواست تلف نکنید).

آدرس خریداری یا اجاره شده در شرکت متخصص(آدرس همگانی). نسبتاً یک گزینه ارزان برای دریافت آدرس حقوقی است، اما ضروری است که با دقت زیادی به انتخاب چنین شرکتی اقدام کرد، از آنجایی که بعداً می تواند برای شما مشکل ساز شود (به عنوان مثال اگر این آدرس حقوقی در فهرست سیاه اداره مالیات قرار داشته باشد، ثبت شرکت با مسئولیت محدود پذیرفته نخواهد شد). به جای استفاده از خدمات شرکت تجاری، تهیه آدرس در مرکز منطقه ای حمایت از کارآفرینی (به عنوان مثال مرکز رشد (انکوباتور) تجارت) می تواند روش مطمئن تری باشد.

فرآیند تأمین آدرس حقوقی در روند آماده کردن اوراق (توسط مالک مکان، موجر و غیره) جهت ضمانت ارائه آن برای تأسیس شرکت با مسئولیت محدود قرار می گیرد و شما آنها را به بسته اصلی مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود ضمیمه خواهید کرد.

در صورت اجاره مکان یا خرید آدرس حقوقی، ضروری است که ضمانت نامه ارائه مکان برای اداره مالیات آماده گردد. در صورت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در آدرس محل سکونت، موافقتنامه مالک به شکل دلخواه (اگر شما مالک نیستید) و همچنین بسته به اداره مالیات گواهی حق مالکیت و موافقت مکتوب ساکنان می تواند به طور تکمیلی مورد درخواست قرار گیرد.

اگر شما قصد دارید که مکانی را اجاره کرده یا آدرسی را خریداری نمایید، حتماً بررسی «عمومیت» آن را در سرویس ویژه در وب سایت رسمی اداره فدرال مالیات فراموش نکنید.

 

4. انتخاب کدهای فعالیت

کدهای فعالیت (کدهای ارگان طبقه بندی انواع فعالیت های اقتصادی روسیه) در درخواست ثبت شرکت با مسئولیت محدود ذکر می گردد. به کمک کتاب راهنمای مربوطه ضروری است که کدهای فعالیت هایی که با فعالیت شرکت شما تطابق دارند انتخاب گردد. همچنین مقتضی است که کدهای فعالیت هایی که شرکت ممکن است در آینده به انجام آنها اشتغال ورزد ذکر گردد (شما مجبور نخواهید بود به همه انواع فعالیت ذکر شده اشتغال داشته باشید یا مالیات اضافی پرداخت کرده و گزارش ارائه دهید).

در درخواست ثبت شرکت با مسئولیت محدود صرفاً کدهای فعالیتی که حداقل از 4 رقم تشکیل می شوند ذکر می گردد. کد اول ذکر شده فعالیت در این درخواست نوع اصلی فعالیت شرکت شما محسوب می گردد. موارد زیر عملاً به این کد بستگی دارند:

- وجود حق استفاده از نرخ های پایین (همراه با امتیاز) در زمان پرداخت وجوه بیمه برای کارکنان (صرفاً زمانی که این نوع فعالیت حداقل 70% درآمد را حاصل کند).

- میزان نرخ حق بیمه سازمان تأمین اجتماعی جهت حوادث ناگوار برای کارکنان (صرفاً طی سال اول پس از ثبت).

توجه کنیدکه از 11 ژوئیه سال 2016 طبقه بندی جدید انواع فعالیت های اقتصادی روسیه ОК 029-2014(КДЕС ред. 2)مورد استفاده قرار می گیرد.

 

5. انتخاب سیستم پرداخت مالیات

شرکت ها حق دارند از 4 نوع سیستم پرداخت مالیات استفاده کنند:

- سیستم عمومی پرداخت مالیات.پیچیده ترین و کم منفعت ترین رژیم مالیاتی از نظر حسابداری و مالیات پرداختی است. فقط شرکت های نسبتاً بزرگ (به استثنای موارد بسیار نادر) که نمی توانند از سیستم های دیگر پرداخت مالیات استفاده کنند این سیستم را به کار می گیرند. سیستم عمومی پرداخت مالیات موارد زیر را در بر دارد: مالیات بر سود (20%)، مالیات بر دارایی (تا 2.2%) و مالیات بر ارزش افزوده (0%، 10% و 18%).

- سیستم ساده شده پرداخت مالیات.رایج ترین رژیم مالیاتی در شرکت ها می باشد. این سیستم برای کاهش بار مالیاتی بر کسب و کارهای کوچک و متوسط و ساده سازی عملیات حسابداری در نظر گرفته شده است. سیستم ساده شده پرداخت مالیات برخی از مالیات ها را با مالیات واحد این سیستم جایگزین کرده و گزینه زیر را به شرکت ارائه می کند: پرداخت 6% از درآمدها یا 15% از درآمدها پس از کسر هزینه ها (مناطق فدراسیون روسیه در سیستم ساده شده پرداخت مالیات 15% می توانند نرخ را از 5% تا 15% تغییر دهند). علاوه بر این شرکت با مسئولیت محدود در سیستم ساده شده پرداخت مالیات حق دارد به دلیل وجوه پرداخت شده بیمه ای برای کارکنان، مالیات را کاهش دهد.

- مالیات واحد بر درآمد منتسب.فقط در ارتباط با انواع مشخصی از فعالیت های تعیین شده در قانون (اساساً ارائه خدمات به مردم و تجارت خرده فروشی) می تواند توسط شرکت ها مورد استفاده قرار گیرد. اما فرق اصلی مالیات واحد بر درآمد منتسب با سیستم های دیگر پرداخت مالیات در این است که در آن مالیات به درآمدهای کسب شده بستگی ندارد، بلکه توسط دولت بسته به شاخص حقیقی شرکت شما (تعداد کارکنان، مساحت سالن تجاری و غیره) تعیین می گردد. در برخی از موارد مالیات واحد بر درآمد منتسب می تواند به صرفه تر از سیستم ساده شده پرداخت مالیات باشد، اما برای اینکه را بفهمید، ضروری است که درآمد آینده شرکت خود را نسبتاً دقیق بدانید. شرکت های با مسئولیت محدود در حالت استفاده از مالیات واحد بر درآمد منتسب همچنین می توانند مالیات را به خاطر پرداخت های بیمه ای برای کارکنان کاهش دهند. لازم به ذکر است که مالیات منتسب را حتی اگر درآمد نداشته باشید یا کلاً هیچ فعالیتی انجام ندهید باید پرداخت کنید.

- مالیات واحد کشاورزی. به صرفه ترین رژیم مالیاتی است. توسط تولیدکنندگان محصولات کشاورزی که سهم درآمد آنها از انجام فعالیت های کشاورزی حداقل 70% باشد مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت ها در این سیستم ملزم به پرداخت 6% از درآمدها پس از کسر هزینه ها هستند. شرکت های با مسئولیت محدود در صورت استفاده از مالیات واحد کشاورزی می توانند پرداخت های بیمه ای برای کارکنان را به عنوان هزینه ها به حساب آورند.

توجه کنیدکه اگر برای ارائه درخواست استفاده از سیستم پرداخت مالیات مورد نیاز خود در بازه های زمانی تعیین شده به موقع اقدام نکنید، به طور خودکار سیستم عمومی پرداخت مالیات برای شرکت شما انتخاب می گردد:

- برای سیستم ساده شده پرداخت مالیات –با مدارک دیگر در زمان ثبت یا طی 30 روز پس از آن؛

- برای مالیات واحد بر درآمد منتسب –طی 5 روز از زمان شروع انجام فعالیت (دقیقاً شروع فعالیت و نه ثبت)؛

- برای مالیات واحد کشاورزی –با مدارک دیگر در زمان ثبت یا طی 30 روز پس از آن.

بدین ترتیب اگر شما نمی خواهید که در سیستم عمومی پرداخت مالیات قرار بگیرید و همچنین مشمول مالیات واحد کشاورزی نمی شوید، بهترین تصمیم ورود به سیستم ساده شده پرداخت مالیات بوده و فقط انتخاب نرخ باقی خواهد ماند.

حتی اگر شما قصد دارید که از مالیات واحد بر درآمد منتسب استفاده کنید، در هر صورت بهتر است که در ابتدا سیستم ساده شده پرداخت مالیات را انتخاب نمایید. این موضوع به علت وجود بازه زمانی تا انتقال به حالت مالیات واحد بر درآمد منتسب می باشد، زیرا در طول زمان «عدم فعالیت» (یعنی تا زمانی که انجام فعالیت را آغاز نکرده اید) شما خواهید توانست به جای سیستم عمومی پرداخت مالیات، حسابداری خود را بر اساس سیستم ساده شده پرداخت مالیات انجام دهید (که بسیار راحت تر است).

شما می توانید یک بار در سال با تسلیم درخواست انتقال به اداره مالیات تا 31 دسامبر سال و فقط از ابتدای سال جدید سیستم پرداخت مالیات را تغییر دهید (تنها استثنا زمانی است که بخواهید از مالیات واحد بر درآمد منتسب استفاده کنید).

 

6. آماده کردن مدارک برای ثبت

مدارک اصلی ضروری برای ثبت موفق شرکت با مسئولیت محدود (این فهرست به تعداد مؤسسین بستگی دارد):

مدارک اصلی

تعداد

درخواست ثبت شرکت با مسئولیت محدود (فرم Р11001)

1 نسخه

تصمیم مؤسس منفرد (اگر 1 مؤسس وجود داشته باشد.)

1 نسخه

صورتجلسه مجمع مؤسسین (اگر 2 مؤسس یا بیشتر وجود داشته باشند.)

1 نسخه

قرارداد در مورد تأسیس شرکت با مسئولیت محدود (اگر 2 مؤسس یا بیشتر وجود داشته باشند.)

1 نسخه

اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود

2 نسخه

قبض پرداخت عوارض دولتی برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

1 نسخه

ضمانت نامه ارائه آدرس حقوقی –در صورت اجاره مکان یا خرید آدرس حقوقی

موافقت مالک، گواهی حق مالکیت و موافقت ساکنان (ممکن است برخی مدارک نیاز به موارد تکمیلی نداشته باشند.) –در صورت ثبت در آدرس محل سکونت

همگی در یک نسخه

 

 

به طور تکمیلی ممکن است مدارک زیر از شما خواسته شود:

مدارک تکمیلی

تعداد

درخواست انتقال به سیستم ساده شده پرداخت مالیات (اکیداً توصیه می گردد سیستم عمومی پرداخت مالیات که به طور پیش فرض تعریف می شود تغییر دهید، اما پس از ثبت برای تحویل این درخواست30 روز فرصت خواهید داشت.)

2 نسخه

(در مسکو ممکن است 3 نسخه نیاز باشد.)

وکالت محضری برای تحویل و/یا دریافت مدارک (در صورتی نیاز است که متقاضی نمی تواند مستقلاً مدارک را به اداره مالیات تحویل داده و از آنجا دریافت نماید.)

2 نسخه

 

در صورت آماده سازی مستقل مدارک مذکور توصیه می شود از سرویس های مکانیزه که امکان آماده کردن رایگان همه مدارک اصلی (بجز ضمانت نامه ارائه آدرس حقوقی، موافقت مالک و غیره) و همچنین درخواست انتقال به سیستم ساده شده پرداخت مالیات را فراهم می کنند استفاده گردد. بدین ترتیب شما در وقت خود صرفه جویی کرده و اجازه بروز اشتباه در درخواست را نمی دهید.

تأیید محضری مدارک

تأیید محضری مدارک اصلی به استثنای درخواست ثبت شرکت مسئولیت محدود مورد نیاز نیست. هر چند اگر در هنگام تحویل مدارک در ارگان ثبت کننده همه مؤسسین شخصاً حضور داشته باشند می توان آن را هم تأیید نکرد.

 

7. امضا و دوخت مدارک

پس از آماده سازی مدارک لازم ضروری است که آنها را به شیوه زیر امضا کنید:

مدرک قابل امضا

چه کسی و چگونه باید امضا کند؟

درخواست ثبت شرکت با مسئولیت

مؤسس منفرد یا هر مؤسس در برگه خود (بلاواسطه در اداره مالیات یا در هنگام تأئید نزد دفتر اسناد رسمی)

تصمیم مؤسس منفرد

مؤسس منفرد

صورتجلسه مجمع مؤسسین

همه مؤسسین

قرارداد تأسیس شرکت با مسئولیت محدود

اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود

امضا نمی شود.

قبض عوارض دولتی برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

مؤسس منفرد یا مؤسسی که در صورتجلسه مجمع مؤسسین انجام اقدامات ثبتی به او سپرده شده است.

ضمانت نامه ارائه آدرس حقوقی

مالک واحد آپارتمانی (در صورت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در آدرس محل سکونت) یا موجر (در صورت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در مکان اجاره ای)

درخواست انتقال به سیستم ساده شده پرداخت مالیات یا مالیات واحد کشاورزی

مؤسس منفرد یا مؤسسی که در صورتجلسه مجمع مؤسسین انجام اقدامات ثبتی به او سپرده شده است.

 

قبلاً همه مدارک با حجم بیشتر از یک برگ دوخته می شدند. از سال 2013 دوخت مدارک برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود غیر الزامی شد (نامه شماره 3512/14-3-س.آ. اداره فدرال مالیات مورخ 25/9/2013). با اینحال بسیار مطلوب است که کاغذهای آماده شده با منگنه، گیره و غیره متصل شوند (به ویژه در مورد اساسنامه، زیر در اداره مالیات امکان به هم ریختن ترتیب صفحات وجود دارد).

برخی از ادارات مالیات ممکن است دوخت درخواست ثبت شرکت با مسئولیت محدود را طلب کنند (در صورت تأیید درخواست ثبت شرکت با مسئولیت محدود، دفتر اسناد رسمی خود آن را می دوزد).

 

8. پرداخت عوارض دولتی

مبلغ عوارض دولتی برای تأسیس شرکت با مسئولیت محدود در سال 2016 معادل 4000 روبل می باشد.

تاریخ پرداخت در قبض عوارض دولتی الزاماً باید پس از تاریخ امضای تصمیم مؤسس منفرد (در صورت وجود 1 مؤسس) یا صورتجلسه مجمع مؤسسین (در صورت وجود 2 مؤسس یا بیشتر) باشد.

اگر مؤسس یک نفر باشد، پرداخت عوارض دولتی توسط مؤسس منفرد انجام می پذیرد. اگر مؤسسین 2 نفر یا بیشتر باشند، فرد زیر می تواند پرداخت را انجام دهد:

- مؤسسی که در صورتجلسه مجمع عمومی و قرارداد تأسیس به عنوان مسئول اقدامات ثبتی تعیین شده است. (راحت ترین و رایج ترین گزینه)

- هر مؤسس (گزینه درست از نظر قانون). برای هر مؤسس یک قبض مجزا تهیه می گردد و مبلغ کلی عوارض دولتی برای همه مؤسسین به سهم های مساوی تقسیم می شود. توجه داشته باشید که اگر در نتیجه عمل تقسیم مبلغی با چند کوپک حاصل شو، ضروری است که آن را تا یک روبل کامل به سمت بیشتر گرد کرد.

برای تهیه قبض عوارض دولتی می توان یکی از روش های زیر را استفاده کرد:

- پر کردن قبض به کمک سرویس ویژه در وب سایت رسمی اداره فدرال مالیات.

- پر کردن قبض به طور مستقل (مشخصات بانکی را می توان از وب سایت اداره فدرال مالیات یا اداره مالیاتی که کار ثبت شما را انجام می دهد دریافت کرد).

 

9. نوشتن وکالتنامه برای تحویل و دریافت مدارک

صرفاً در صورتی که متقاضی (مؤسس) نتواند به طور مستقل مدارک را تحویل گرفته و آنها را دریافت کند، صدور وکالتنامه نمایندگی منافع در ارگان ثبت کننده ضروری است. وکالتنامه در شکل محضری تنظیم می گردد (فرم خام توسط دفتر اسناد رسمی ارائه می گردد).

برای تحویل مدارک توسط وکیل، هیچ چیز به غیر از وکالت محضری مورد نیاز نیست.

برای دریافت مدارک توسط وکیل، در کنار وکالتنامه همچنین لازم است که تغییر اندکی در درخواست ثبت شرکت با مسئولیت محدود اعمال گردد. به ویژه در صفحه 3 برگه ن درخواست الزامی در چهارخانه مربوطه باید عدد «2» درج گردد («تحویل دادن به متقاضی یا شخص دارای اعتبار بر اساس وکالتنامه»).

 

10. تحویل مدارک برای ثبت

قبل از تحویل مدارک توصیه می شود که کامل بودن مجموعه را بررسی نموده و همچنین با اطلاعات در مورد سرمایه ثبتی (مورد 12) آشنا شوید.

مدارک آماده شده برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود را بر اساس آدرس حقوقی شرکت آینده خود به اداره مالیات یا مرکز چند منظوره تحویل دهید.

پس از تحویل مدارک فراموش نکنید که حتماً رسید دریافت آنها و همچنین نسخه دوم اظهارنامه انتقال به سیستم ساده شده پرداخت مالیات (یا مالیات واحد کشاورزی) با مهر ارگان مالیاتی را از کارمند ارگان ثبت کننده دریافت کنید (مورد دوم برای تأیید اینکه شما حتماً وارد یکی از این رژیم ها شده اید ضروری است).

 

11. دریافت مدارک تأسیس

از سال 2016 ثبت شرکت با مسئولیت محدود طی 3 روز کاری انجام می پذیرد (تاریخ تحویل در اکثر موارد در رسید دریافتی ذکر می گردد).

برای طی موفق رویه ثبت دولتی شرکت با مسئولیت محدود مدارک زیر باید به شما داده شود:

- گواهی ثبت دولتی شخص حقوقی؛

- گواهی ثبت سابقه در ارگان مالیاتی؛

- برگ ثبت در فهرست دولتی واحد اشخاص حقوقی؛

- یک رونوشت از اساسنامه با مهر ارگان ثبت کننده.

پس از دریافت اسناد مورد انتظار فراموش نکنید که حتماً بلافاصله همه اطلاعات ذکر شده در آنها را بررسی نمایید.

 

 

12. واریز سرمایه ثبتی شرکت با مسئولیت محدود

مهلت واریز سرمایه ثبتی در سال 2016 حداکثر 4 ماه از زمان ثبت شرکت با مسئولیت محدود می باشد. مقدار حداقل سرمایه ثبتی شرکت با مسئولیت محدود صرفاً به شکل نقدی واریز شده و معادل 10000 روبل می باشد. قسمت باقیمانده سرمایه ثبتی (در صورت ضرورت) می تواند به شکل دارایی سپرده شود، اما در این صورت برآورد آن باید توسط یک ارزیاب مستقل انجام گیرد.

توجه کنیدکه مبلغ سرمایه ثبتی باید قابل تقسیم به تعداد مؤسسین باشد، به این علت که سهم آنها و خود مقدار سرمایه ثبتی می توانند با اعشار بی نهایت در پایان آنها حاصل شوند. به عنوان مثال در صورت میزان سرمایه ثبتی 10000 روبل و وجود 3 مؤسس هر کدام با سهم 3/1، برای هر کدام 3333.3 روبل حاصل می شود که در جمع آن فقط 9999.9 روبل است. در این صورت بهتر است که یک رقم مضرب 3 به عنوان مثال 12000 روبل انتخاب گردد.

در بیشتر موارد سرمایه ثبتی به طور جداگانه به نام هر مؤسس توسط هر یک از آنها به حساب جاری شرکت با مسئولیت محدود در بانک واریز می گردد. سند داده شده در بانک به عنوان تأیید واریز سرمایه ثبتی تلقی خواهد شد. همچنین سرمایه ثبتی می تواند به صندوق شرکت واریز گردد.

 

13. اقدامات پس از ثبت

پس از ثبت شرکت با مسئولیت محدود ممکن است انجام موارد زیر لازم باشد:

- انعقاد قرارداد کاری با مدیران شرکت با مسئولیت محدود و امضای دستور احراز سمت

- ایجاد فهرست اعضای شرکت با مسئولیت محدود

- ثبت در صندوق بازنشستگی روسیه، سازمان تأمین اجتماعی و سازمان حمایت از مصرف کننده (ثبت در سازمان حمایت از مصرف کننده صرفاً برای برخی از انواع فعالیت ها)

- دریافت و آشنایی با کدهای آماری اداره فدرال آمار دولتی

- ساخت مهر

- افتتاح حساب جاری در بانک

- ارائه اطلاعات در مورد تعداد میانگین کارکنان حداکثر تا بیستم ماه بعد از ماهی که در آن شرکت با مسئولیت محدود ثبت شده است.

- تهیه و ثبت دستگاه صندوق (غیر الزامی)

- دریافت گواهینامه (در صورت ضرورت)

منبع: https://www.malyi-biznes.ru/registraciya-ooo/

ثبت شرکت سهامی خاص و عام در فدراسیون روسیه

 

ثبت دولتی شرکت سهامی خاص و شرکت سهامی عام بر اساس قانون فدرال «ثبت دولتی اشخاص حقوقی و کارآفرینان شخصی» لازم الاجرا از تاریخ 1 ژوئیه سال 2002 در واحدهای اداره فدرال مالیات انجام می گیرد.

مقررات کلی

شرکت سهامی مؤسسه ای است که توسط یک یا چند شخص تأسیس می گردد و سرمایه ثبتی آن به سهم هایی با ارزش اسمی مشخص تقسیم می شود. سهامداران مسئول تعهدات آن نبوده و ریسک خسارت های مربوط به فعالیت شرکت را به میزان ارزش سهام متعلق به آنها به عهده دارند.

شرکت سهامی که اعضای آن بتوانند سهام متعلق به خود را بدون موافقت سهامداران دیگر انتقال دهند به عنوان شرکت سهامی عام شناخته می شود. چنین شرکت سهامی حق دارد در شرایط تعیین شده توسط قانون و سایر احکام حقوقی برای سهام منتشر شده توسط خود پذیره نویسی و فروش آزاد برگزار کند. شرکت سهامی عام موظف است که هر ساله گزارش سالیانه، تراز حسابداری و گزارش سود و ضرر را برای اطلاع عمومی منتشر کند.

شرکت سهامی که سهام آن صرفاً در میان مؤسسین آن یا در مجموعه از قبل مشخص شده اشخاص دیگر توزیع می گردد شرکت سهامی خاص شناخته می شود. چنین شرکتی حق برگزاری پذیره نویسی برای سهام منتشر شده توسط خود یا ارائه آنها برای فروش بدون محدودیت به نحو دیگر را ندارد. سهامداران شرکت سهامی خاص دارای حق اولویت خرید سهام فروشی توسط سهامداران دیگر این شرکت می باشند.

مقررات حقوقی شرکت های سهامی، حقوق و تعهدات سهامداران آن، ترتیب تأسیس، تغییرات و انحلال شرکت توسط قانون فدرال شماره 208 با عنوان «شرکت های سهامی» مصوب 26/12/1995 تعیین می شود. مقررات حقوقی، ترتیب تأسیس، تغییرات و انحلال شرکت های سهامی فعال در امور بانکی، بیمه، سرمایه گذاری و همچنین در حوزه تولید محصولات کشاورزی توسط قوانین فدرال مربوطه تعیین می گردد.

مؤسسین (سهامداران) شرکت سهامی

مؤسسین (سهامداران) شرکت سهامی می توانند شخصیت های حقوقی و شهروندان فدراسیون روسیه و شخصیت های حقیقی و حقوقی خارجی باشند.

کارمندان دولت، نظامیان و همچنین ارگان های دولتی و حکومت های محلی نمی توانند مؤسسین (سهامداران) شرکت باشند. شرکت ممکن است توسط یک شخص به عنوان مؤسس منفرد تأسیس گردد. در نتیجه شرکت می تواند شرکتی با یک سهامدار شود. شرکت نمی تواند شرکت دیگری (شرکت با مسئولیت محدود، شرکت با مسئولیت تکمیلی و شرکت سهامی) را که از یک شخص تشکیل شده به عنوان سهامدار منفرد داشته باشد.

تعداد مؤسسین (سهامداران) شرکت سهامی عام محدودیت ندارد و تعداد مؤسسین (سهامداران) شرکت سهامی خاص نباید از پانزده تجاوز کند. اگر از حد مذکور تجاوز شود، شرکت موظف است که طی یک سال به شرکت سهامی عام تغییر شکل دهد. در صورت عدم اجرای این الزام و عدم کاهش تعداد اعضا در بازه زمانی یاد شده، شرکت در ترتیب قضایی تعیین شده بر اساس بند 2 ماده 61 و ماده 88 قانون مدنی فدراسیون روسیه در فرآیند انحلال قرار خواهد گرفت.

ثبت شرکت با مؤسسین خارجی

شرکت تجاری روسی از روز ورود سرمایه گذار خارجی به ترکیب اعضای آن عنوان شرکت تجاری با سرمایه های خارجی دریافت می کند. سرمایه گذار خارجی می تواند هم شخص حقوقی و هم شخص حقیقی باشد. شرکت ها و شهروندان کشورهای مشترک المنافع نیز به عنوان سرمایه گذاران خارجی شناخته می شوند.

ثبت شرکت ها با مؤسسین خارجی در مطابقت با قانون فدرال «ثبت دولتی شخصیت های حقوقی» صورت می پذیرد و عملاً هیچ تفاوتی با ثبت شرکت ها با مؤسسین روس ندارد. اما چند اختلاف مختصر وجود دارد:

1.      برای ثبت دولتی الزاماً استعلام سابقه ثبتی تجاری یا مدرک دیگر مؤید ثبت دولتی شخصیت حقوقی غیر مقیمی که مؤسس شرکت در دست ثبت است ارائه می شود.

2.      در زمان ثبت شرکت با مؤسس خارجی به عنوان شخصیت حقوقی لازم است که به نحوه واریز سرمایه ثبتی شرکت توجه گردد.

اگر سرمایه ثبتی به شکل منابع مالی سپرده شود، ضروری است که در بانکی که به حساب موجود در آن سرمایه ثبتی شرکت واریز می گردد مشخص گردد که چگونه این سپرده ها را می پذیرد. می توان چند گزینه را مشخص کرد:

1.      اگر سرمایه ثبتی حداقلی باشد، برخی از بانک ها روبل را به طور نقدی می پذیرند.

2.      بانک حساب ارزی تجمعی (یا صرفاً حساب ارزی مربوط به ثبت) باز می کند و درخواست می کند که از بانک خدمات دهنده (خارجی) مؤسس غیر مقیم (شخص حقوقی) مبلغ مربوطه سپرده سرمایه ثبتی شرکت در دست تأسیس به آن انتقال داده شود.

3.      برخی از بانک ها افتتاح حساب در بانک روسی برای فرد غیر مقیم و انجام انتقال سرمایه ثبتی از آن را مطالبه می کنند.

باید خاطر نشان کرد که گزینه های 2 و 3 می توانند باعث توقف فرآیند ثبت شرکت شوند، زیرا ضرورت دارد که 50% سرمایه ثبتی آن در زمان ثبت دولتی یعنی قبل از تحویل مدارک برای ثبت تکمیل گردد.

اگر سرمایه ثبتی شرکت تأسیسی توسط منابع غیر نقدی (دارایی، تجهیزات و غیره)، که باید از مرز به خاک فدراسیون روسیه وارد گردد سپرده شود، توصیه می گردد که به طور مفصل (با همه مشخصات) موارد این سپرده در مدارک تأسیس شرکت شرح داده شود. در غیر اینصورت گمرک بدون اخذ عوارض گمرکی اجازه ورود چنین دارایی را نخواهد داد.

جهت ثبت شرکت با سرمایه های خارجی برای شخص حقوقی غیر مقیم لازم است که استعلام ثبتی تجاری کشور مبدأ یا مدرک دیگر مؤید ثبت دولتی شخص حقوقی مطابق با قوانین کشور مبدأ ارائه گردد.

همه اسناد باید با تأیید قانونی یا مهر آپوستیل، ترجمه شده به زبان روسی و به همراه ترجمه محضری باشند. کپی تأیید شده توسط دفتر اسناد رسمی به ارگان های دولتی تحویل می شود.

برای شهروند خارجی مؤسس لازم است که شناسنامه با ترجمه تأیید شده به زبان روسی را تحویل دهد.

نام شرکت

شرکت سهامی تحت نام خود که در مدارک تأسیس آن مشخص و در زمان ثبت شرکت سهامی در فهرست دولتی واحد اشخاص حقوقی درج می شود وارد فعالیت های حقوقی می گردد.

عنوان شرکت سهامی باید عبارت مشخص کننده شکل تشکیلاتی و حقوقی و نام مخصوص به خود را که نمی تواند فقط از کلماتی تشکیل شود که نوع فعالیت را مشخص می کنند در بر داشته باشد.

شرکت سهامی باید نام کامل داشته باشد و همچنین از حق داشتن نام شرکتی مخفف به زبان روسی برخوردار است. شرکت سهامی همچنین حق دارد نام شرکتی کامل و (یا) مخفف به زبان های اقوام فدراسیون روسیه و (یا) زبان های خارجی داشته باشد.

نام شرکت سهامی به زبان روسی و زبان های اقوام فدراسیون روسیه می تواند شامل کلمات وام گرفته از زبان دیگر اما با حروف روسی یا متناظراً با حروف زبان های اقوام فدراسیون روسیه (به استثنای اصطلاحات و مخفف های انعکاس دهنده شکل تشکیلاتی و حقوقی شخص حقوقی) باشد.

نام شرکت سهامی نمی تواند شامل موارد زیر باشد:

1) عناوین رسمی کامل یا مخفف فدراسیون روسیه، کشورهای خارجی و همچنین کلمات تشکیل شده از چنین عناوینی؛

2) عناوین رسمی کامل یا مخفف ارگان های فدرال دولتی، ارگان های دولتی مناطق فدراسیون روسیه و ارگان های محلی خودمختار؛

3) عناوین کامل یا مخفف سازمان های بین المللی و بین دولتی؛

4) عناوین کامل یا مخفف اتحادیه های اجتماعی؛

5) اسامی متعارض با منافع عمومی و همچنین اصولی انسانی و اخلاقی.

اگر بیش از هفتاد و پنج درصد سهام شرکت سهامی متعلق به فدراسیون روسیه باشد، وجود عنوان رسمی فدراسیون روسیه و همچنین کلمات تولید شده از این عنوان در نام شرکت سهامی بر اساس مجوز دولت فدراسیون روسیه مجاز می باشد. این مجوز بدون ذکر مدت اعتبار صادر شده و در صورت عزل شرایطی که به اعتبار آنها صادر شده است می تواند لغو گردد.

اگر نام شرکت سهامی با الزامات مذکور تطابق نداشته باشد، ارگان انجام دهنده ثبت دولتی اشخاص حقوقی حق دارد که چنین شرکت سهامی را ملزم به تغییر عنوان شرکت کند.

استفاده شرکت سهامی از نام شرکتی یکسان با نام شرکت سهامی دیگر یا نام مشابه با آن (تا حد بروز اشتباه) مجاز نیست. اگر شرکت های سهامی مذکور فعالیت مشابهی انجام می دهند و نام شرکت سهامی دوم قبل از نام شرکت سهامی اول در فهرست دولتی واحد اشخاص حقوقی قرار گرفته باشد، شرکت سهامی ناقض قانون مذکور موظف است بر اساس خواست دارنده حق مالکیت معنوی استفاده از نام شرکتی یکسان با نام شرکت دارنده حق مالکیت معنوی یا نام مشابه با آن (تا حد بروز اشتباه) در ارتباط با انواع فعالیت مشابه با انواع فعالیت انجام شونده توسط دارنده حق مالکیت معنوی را متوقف نموده و خسارت وارد آمده به دارنده حق مالکیت معنوی را جبران نماید.

آدرس حقوقی یا محل استقرار شرکت

مطابق با قانون مدنی فدراسیون روسیه و قانون فدرال «شرکت های سهامی» محل استقرار شرکت سهامی توسط محل ثبت دولتی آن تعیین می گردد. ثبت دولتی شرکت سهامی بر اساس محل استقرار مسئول اجرایی فعلی آن (مدیرعامل) یعنی بر اساس آدرس حقیقی استقرار شرکت سهامی انجام می پذیرد. برای ثبت دولتی شرکت سهامی ارائه مدارک مؤید توافق مؤسسین شرکت سهامی و موجر مکان ذکر شده به عنوان آدرس محل استقرار شرکت سهامی الزامی نمی باشد. اما پس از ثبت دولتی و ساخت مهر، انعقاد قرارداد اجاره (یا اجاره فرعی) بر اساس این آدرس ،حداقل به این علت که در زمان افتتاح حساب جاری بانک ها مدارک مؤید استقرار فیزیکی شرکت را طلب می کنند، ضروری است.

علی رغم همه الزامات قوانین، کار ثبت بر اساس آدرس غیرواقعی (حقوقی) برقرار است. آدرس «حقوقی» شامل بسته مدارکی شامل قرارداد اجاره یا اجاره فرعی (در بدترین حالت قرارداد فعالیت مشترک یا قرارداد ارائه خدمات دفتری) می باشد.

می توان چند نکته منفی در مورد خرید آدرس حقوقی برشمرد:

·        آدرس هایی که در بازار خدمات ثبتی فروخته می شوند، یا در حال حاضر همگانی به شمار می روند، یا به زودی به این شکل در می آیند. آدرس همگانی یکی از نشانه های شرکت های موقتی است. با ثبت شرکت در چنین آدرسی، شما بلافاصله به دسته بندی شرکت های موقتی وارد می شوید. علاوه بر آن در شهرهای بزرگ ثبت شخصیت حقوقی در آدرس همگانی بسیار سختتر شده است.

·        به این دلیل که قرارداد آدرس حقوقی برای یک مدت زمان مشخص (از شش تا یازده ماه) منعقد می گردد، همیشه تمدید آدرس حقوقی برای مدت زمان جدید میسر نیست، به همین علت ثبت مجدد و خرید یک آدرس دیگر ضروری می شود.

چنین آدرسی باید با تأیید مالک باشد. اگر شما امکان ثبت بر اساس آدرس حقیقی فرد وجود ندارد، ثبت می تواند بر اساس آدرس محل سکونت یکی از مؤسسین صورت بگیرد.

سپردن سرمایه ثبتی

مؤسسین شرکت سهامی موظف هستند که سرمایه ثبتی شرکت که میزان حداقل دارایی سازمان را برای تضمین منافع تأمین کنندگان اعتبار آن را تعیین می نماید شکل دهند. حداقل میزان سرمایه ثبتی شرکت سهامی عام 100000 روبل و شرکت سهامی خاص 10000 روبل می باشد. میزان سرمایه ثبتی شرکت و ارزش اسمی سهام شرکت به روبل تعیین می گردد.

سرمایه ثبتی شرکت از سهام با ارزش اسمی مشخص تشکیل می گردد. وجوه نقدی، دارایی، حقوق معنوی دارنده ارزش پولی می توانند برای خرید سهام پرداخت گردند. نحوه پرداخت برای خرید سهام باید در قرارداد تأسیس مشخص گردد.

مطابق با تغییرات اعمال شده در تاریخ 7 اوت سال 2001 در قانون فدرال «شرکت های سهامی»، مؤسسین می توانند 50% اول سرمایه ثبتی را طی سه ماه از زمان ثبت دولتی شرکت و 50% باقیمانده را مانند قبل طی یکسال (استثنا در صورت تشکیل سرمایه ثبتی توسط دارایی های غیر نقدی) پرداخت کنند. اما در عین حال ضروری است که به خاطر داشته باشیم که مطابق با همان تغییرات شرکت حق انجام معاملات غیر مرتبط با تأسیس شرکت را تا زمان پرداخت نیمه اول سرمایه ثبتی ندارد.

اگر سرمایه های غیر نقدی (دارایی، حقوق، اوراق بهادار و غیره) در سرمایه ثبتی وارد گردند، در هر صورت (بدون بستگی داشتن به میزان سرمایه) ضروری است که برآورد این سرمایه ها نزد ارزیاب دارنده پروانه مرتبط انجام پذیرد.

تهیه مدارک تأسیس

مدرک تأسیس شرکت های سهامی اساسنامه می باشد. قرارداد تأسیس منعقد شده توسط مؤسسین شرکت از زمان انعقاد تا تاریخ ثبت دولتی معتبر بوده و مدرک تأسیس محسوب نمی گردد.

الزامات برای محتوای اساسنامه و قرارداد تأسیس شرکت در ماده 11 قانون فدرال «شرکت های سهامی» تعیین شده است. در قرارداد تأسیس مؤسسین شرکت موظف به تأسیس شرکت شده و ترتیب فعالیت مشترک برای تأسیس آن از جمله ترتیب پرداخت سهام مشخص می گردد.

اساسنامه شرکت باید شامل اطلاعات زیر باشد:

·        نام کامل و مخفف شرکت؛

·        محل استقرار شرکت؛

·        نوع شرکت (عام یا خاص)؛

·        تعداد، ارزش اسمی، دسته بندی های (عادی یا ویژه) سهام و انواع سهام ویژه شرکت؛

·        حقوق دارندگان سهام از هر دسته بندی (نوع)؛

·        میزان سرمایه ثبتی شرکت؛

·        ساختار و اختیارات مدیران شرکت و ترتیب اتخاذ تصمیم توسط آنها؛

·        ترتیب تدارک و برگزاری مجمع عمومی سهامداران، از جمله فهرست موضوعاتی که مدیران شرکت با اکثریت واجد شرایط آرا یا به اتفاق آرا در مورد آنها تصمیم می گیرند.

·        اطلاعات در مورد شعبه ها و نمایندگی های شرکت؛

اساسنامه شرکت می تواند همچنین مقررات دیگری را که با قانون فدرال «شرکت های سهامی» و سایر قوانین فدرال در تناقض نباشد در بر داشته باشد.

مجمع مؤسسین

دستور کار مجمع مؤسسین باید موضوعات زیر را در بر داشته باشد:

1.      تأسیس شرکت سهامی و تعیین محل استقرار آن؛

2.      تعیین میزان سرمایه ثبتی، تعداد و ارزشی اسمی سهام؛

3.      انعقاد قرارداد در مورد تأسیس و تأیید اساسنامه شرکت؛

4.      انتخاب (انتصاب) مسئولین اجرایی شرکت.

همه تصمیمات بر اساس دستور کار مجمع مؤسسین و با اتفاق آرا به تصویب می رسد.

تصمیمات اتخاذ شده توسط مجمع مؤسسین در صورتجلسه ای تنظیم و همراه با مدارک تأسیس به ارگان های ثبت کننده ارائه می شود. در صورت وجود مؤسس منفرد تصمیم مؤسس در مورد تأسیس جایگزین صورتجلسه مجمع مؤسسین می گردد.

ثبت شرکت های سهامی عام و خاص

برای ثبت شرکت های سهامی خاص و عام عوارض دولتی به میزان 4000 روبل دریافت می گردد که به حساب بانکی واحد بازرسی اداره فدرال مالیات واریز می گردد.

پرداخت می تواند به صورت نقدی در بانک یا انتقال پول از حساب مؤسس شخصیت حقوقی انجام گیرد.

مدارک ارائه شونده برای ثبت شرکت های سهامی خاص و عام:

1.      درخواست ثبت دولتی؛

2.      اساسنامه –2 نسخه (اصل)؛

3.      قرارداد تأسیس –1 نسخه (اصل)؛

4.      صورتجلسه (تصمیم) تأسیس شرکت –1 نسخه؛

5.      سند پرداخت عوارض دولتی برای ثبت (قبض یا دستور پرداخت از حساب) –نسخه اصل؛

6.       مدارک آدرس حقوقی: ضمانت نامه مالک مکانی که بر اساس آن ثبت انجام می پذیرد و رونوشت گواهی حق مالکیت با تأیید محضری.

اگر شرکت در دست ثبت قصد داشته باشد که از سیستم ساده شده پرداخت مالیات استفاده کند، 2 نسخه درخواست حق استفاده از سیستم ساده شده پرداخت مالیات به مجموعه مذکور ضمیمه می گردد. همچنین این درخواست می تواند طی 30 روز از تاریخ ثبت دولتی شرکت به واحد بازرسی مالیات محل استقرار شرکت تحویل شود.

درخواست ثبت شرکت های سهامی خاص و عام توسط متقاضی (متقاضیان) تنظیم و امضا می گردد. متقاضیان همگی مؤسسین شرکت سهامی تلقی می شوند.

امضای متقاضی (متقاضیان) در درخواست باید در دفتر اسناد رسمی مورد تأیید قرار بگیرد. متقاضی مسئولیت اعتبار و درستی اطلاعات ذکر شده در درخواست و همچنین تطابق اسناد تأسیس با قوانین جاری را به عهده می گیرد. در صورت عدم تطابق، موظف به پرداخت جریمه به میزان 5000 روبل خواهد بود.

مدارک جهت ثبت شخصاً از متقاضی یا بر مبنای وکالت محضری از وکیل تحویل گرفته می شوند. هر فردی بر اساس وکالت محضری داده شده توسط متقاضی می تواند مدارک ثبتی و گواهینامه ثبت را دریافت کند. مدت زمان ثبت مطابق با قانون فدرال «ثبت دولتی اشخاص حقوقی و کارفرمایان خصوصی» 5 روز کاری بوده و در عمل حدود 7 روز کاری به طول می انجامد. زمان دریافت مدارک در رسید داده شده در زمان تحویل مدارک برای ثبت ذکر می گردد.

مطابق با قانون فدرال «ثبت دولتی اشخاص حقوقی و کارفرمایان خصوصی»، عدم پذیرش در ثبت دولتی تنها در موارد زیر ممکن است:

1.      ارائه مجموعه ناقص مدارک برای ثبت؛

2.      ارائه مدارک به ارگان ثبت کننده نامناسب.

علی رغم این مطلب، ادارات مالیات می توانند بر پایه موارد زیر ثبت را نپذیرند:

1.      در صورت تخطی از الزامات قانون مدنی فدراسیون روسیه در مورد تعیین نام شرکت؛

2.      عدم وجود تاریخ در مدارک تأسیس (در این صورت کارکنان اداره مالیات این مدرک را ارائه نشده تلقی می کنند)؛

3.      عدم وجود امضای متقاضی در درخواست یا در ضمیمه درخواست (این مدرک ارائه نشده تلقی می شود)؛

4.      در صورت جعل سند پرداخت که مؤید پرداخت عوارض دولتی است؛

5.      در صورت ذکر اطلاعات شناسنامه ای نامعتبر مؤسسین و مدیرعامل بر اساس نتایج بررسی اطلاعات شناسنامه ای.

علاوه بر این کارکنان اداره مالیات مدارک تأسیس ارائه شده برای ثبت را جهت انطباق با قوانین جاری بررسی می کنند. در صورت کشف اشتباه فاحش درخواست رد می گردد.

در هنگام ثبت شرکت های سهامی عام و خاص اداره مالیات در روز تعیین شده مدارک زیر را تحویل می دهد:

1.      گواهینامه ثبت دولتی،

2.      اساسنامه،

3.      گواهینامه درج در فهرست مالیاتی،

4.      سند ثبت در فهرست دولتی واحد اشخاص حقوقی.

ساخت مهر

در مهر الزاماً نام کامل شرکت، محل استقرار (معمولاً شهر و منطقه فدراسیون) و شماره اصلی ثبت دولتی درج می گردد. علاوه بر این نام مخفف یا نام به زبان خارجی و آرم شرکت می توانند درج گردند.

دریافت کدهای آماری

کدهای زیر به هر شرکتی اعطا می گردد:

·        دسته بندی شرکت ها و سازمان های روسیه –کد شرکت در فهرست آماری؛

·        دسته بندی ارگان های دولتی و مدیریتی روسیه –کد انتساب به ارگان مدیریتی؛

·        دسته بندی تقسیمات اداری و منطقه ای روسیه –کد محل استقرار؛

·        دسته بندی انواع فعالیت اقتصادی روسیه –کد نوع فعالیت؛

·        دسته بندی اشکال مالکیت روسیه –کد شکل مالکیت؛

·        دسته بندی اشکال تشکیلاتی و حقوقی روسیه –کد شکل تشکیلاتی و حقوقی

اطلاعیه تخصیص کدهای آماری در زمان ثبت توسط ارگان ثبت کننده داده می شود. همچنین آن را از وب سایت ارگان منطقه ای اداره فدرال آمار دولتی می توان دریافت کرد.

افتتاح حساب جاری در بانک

حساب جاری شرکت های سهامی عام و خاص می تواند در هر بانک یا سازمان اعتباری دیگری باز شود. شرکت در تعداد حساب های باز شده محدودیت ندارد.

برای افتتاح حساب نیاز است که کارت نمونه امضاهای اشخاص مسئول و مهر شرکت آماده گردد. اگر قبلاً امضاهای اشخاص مسئول صرفاً در دفتر اسناد رسمی تأیید می شد، اکنون تأیید امضاها در خود بانک امکان پذیر است.

کارت نمونه امضاها و مهر، حق افراد مسئول شرکت را برای مدیریت وجوه حساب شرکت را تأیید می نماید. در این کارت موارد زیر تعیین می گردد:

1.      حق امضای اول که باید در اختیار مدیرعامل شرکت باشد و می تواند در اختیار سایر افراد مسئول دیگر (معاون مدیرعامل، مدیر اجرایی و غیره) قرار گیرد؛

2.      حق امضای دوم که همیشه به کارکنان مالی شرکت (حسابدار ارشد، مدیر مالی) داده می شود.

اگر در زمان تأسیس شرکت حسابدار ارشد (یا حسابدار دیگر) وجود نداشته باشد، همه اسناد مالی توسط دارندگان حق امضای اول شرکت به امضا می رسد. در این صورت در این کارت در کنار واژه امضای دوم عبارت «کارمند حسابداری در میان پرسنل پیش بینی نشده است.» درج می گردد.

برای تأیید کارت نمونه امضاها و مهر مدارک زیر به صورت اصل به دفتر اسناد رسمی ارائه می گردد:

1.      گواهی ثبت دولتی؛

2.      اساسنامه و قرارداد تأسیس؛

3.      صورتجلسه (تصمیم) در مورد تأسیس؛

4.      صورتجلسه (تصمیم) در مورد انتخاب مدیرعامل فعلی؛

5.      حکم حسابدار ارشد؛

6.       حکم انتخاب افراد مسئول دیگر که دارای حق امضا در اسناد مالی (و امضای آنها تأیید می گردد) هستند؛

7.      استعلام از فهرست ثبتی دولتی واحد اشخاص حقوقی؛

8.      کارت پر شده ولی امضا نشده.

کارت در حضور سر دفتر اسناد رسمی (یا کارمند بانک) با در دست داشتن شناسنامه امضا می شود و پس از آن سر دفتر اسناد رسمی مراتب گواهی خود را مرقوم و مهر می کند.

ترتیب تنظیم و تأیید کارت بانکی توسط بانک مرکزی روسیه (دستور شماره ئو-1297 بانک مرکزی روسیه مورخ 21 ژوئن سال 2003) تعیین شده است.

مجموعه مدارک احتمالی برای افتتاح حساب جاری در بانک (لازم است که نزد بانک مشخص گردد):

1.      کارت نمونه امضاها و مهر؛

2.      مجموعه مدارک بانکی پر و امضا شده (قراردادهای خدمات حسابداری، درخواست افتتاح حساب و غیره.)؛

3.      اساسنامه و قرارداد تأسیس –رونوشت های محضری؛

4.      گواهینامه ثبت –رونوشت محضری؛

5.      گواهی ثبت مالیاتی –رونوشت محضری؛

6.       نامه اطلاع رسانی در مورد ثبت آماری –رونوشت محضری؛

7.      صورتجلسه (تصمیم) تأسیس (رونوشت تأیید شده بوسیله مهر شرکت و امضای مدیرعامل)؛

8.      صورتجلسه (تصمیم) در مورد انتخاب مدیرعامل (رونوشت تأیید شده بوسیله مهر شرکت و امضای مدیرعامل)؛

9.      حکم انتصاب حسابدار اصلی و افراد دیگر دارای حق امضا در اسناد بانکی. اگر حسابدار وجود ندارد، حکم سپردن مسئولیت انجام حسابداری به مدیرعامل (رونوشت تأیید شده بوسیله مهر شرکت و امضای مدیرعامل)؛

10.  قرارداد اجاره آدرس حقوقی و اسناد قانونی موجر.

طی 7 روز از زمان افتتاح حساب در بانک ضروری است که با پر کردن فرم مربوطه در این باره به اداره مالیات و سازمان های مربوطه (صندوق بازنشستگی و سازمان بیمه تأمین اجتماعی) اطلاع رسانی شود. قانون مالیات جریمه ای به میزان 5000 روبل برای تخطی از این بازه زمانی پیش بینی کرده است. 2 نسخه اطلاعیه امضا شده و با مهر شرکت سهامی به اداره مالیات (بر اساس محل استقرار در فهرست ثبتی) تحویل داده شده که یکی از آنها با مهر اداره مالیات بازگردانده می شود.

 

منابع:

http://www.st-standart.ru/registration/share.htm

http://www.st-standart.ru/registration/reg_inostr.htm

 

منطقه ویژه اقتصادی «لوتوس»

 

در تاریخ 18 نوامبر 2014 مصوبه شماره 1214 دولت فدراسیون روسیه درباره ایجادمنطقه ویژه اقتصادی از نوع صنعتی-تولیدی در محدوده شهری «منطقه نریمانوف» استان آستراخان به امضاء رسید.

این منطقه ویژه اقتصادی از نوع صنعتی-تولیدی در محدوده استان آستراخان با مبنا قرار گرفتن کارخانجات کشتی سازی و تعمیر کشتی منطقه تأسیس شده است. شرکت های مجری پروژه در حوزه تولید صنعتی، از جمله در زمینه کشتی سازی، ساخت ماشین آلات و ابزار دقیق می توانند در این منطقه ویژه فعالیت داشته باشند. موقعیت منطقه ویژه در محدوده شهری «منطقه نریمانوف» استان آستراخان در نظر گرفته شده است. مساحت کلی منطقه ویژه اقتصادی 9.8 کیلومتر مربع خواهد بود.

در محدوده این منطقه یک رژیم خاص بر انجام فعالیت های تجاری حاکم است که مزیت های مشخصی برای سرمایه گذاران در نظر می گیرد.

در وهله اول، تعامل با ارگان های ناظر دولتی به کمک سیستم «پنجره واحد» تا بالاترین حد ممکن ساده و شفاف خواهد شد.

سیستم «پنجره واحد» یک مرکز واحد برای دریافت مدارک مورد نیاز برای حل مسائل اجاره ملک، خریداری زمین، ثبت املاک و مستغلات و تعیین حقوق مربوط به آن، صدور مجوز ساخت و ساز و اخذ ضوابط فنی برای اتصال به شبکه های خدمات فنی-مهندسی به شمار می رود.

در وهله دوم، سرمایه گذاران از زیرساخت های آماده شده توسط منابع مالی بودجه دولتی برای توسعه کسب و کار خود بهره مند می شوند که امکان کاهش هزینه ها در ساخت تولیدات جدید را فراهم می نماید.

محوطه های سرمایه گذاری منطقه ویژه اقتصادی به طور کامل از زیرساخت های تأمین برق، گاز، آب، تلفن و اتصال به «اینترنت» با سرعت بالا بهره مند خواهند شد. در نتیجه ساخت نیروگاه کوچک اختصاصی، اتصال به شبکه برق به طور رایگان انجام خواهد شد.

محدوده منطقه ویژه اقتصادی دارای ارتباط جاده ای به بزرگراه فدرال است. جاده دسترسی به راه آهن و همچنین اسکله و امکانات لازم برای انتقال محموله ها از طریق ترابری دریایی وجود دارد.

 

امتیازات و مزایا برای شرکت های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی:

-         سرمایه گذاران از حق پرداخت نکردن مالیات بر دارایی سازمان (نرخ مالیات به طور متوسط 2.2٪است.) از لحظه ثبت دارایی  برخوردار می شوند و مالیات بر درآمد از 20% به 2٪کاهش می یابد؛

-         شرکت های مستقر در منطقه از پرداخت مالیات زمین (حدود 1.5٪از ارزش زمین) و مالیات بر وسیله نقلیه (نرخ این مالیات بسته به توان وسیله نقلیه از 10 تا 150 روبل بر اسب بخار است.) بعد از ثبت آنها معاف هستند؛

-         سرمایه گذاران دارای حق استفاده از استهلاک زودرس (سریع) هستند که ضریب افزاینده را برای دارایی های ثابت (حداکثر 2 عدد) تعیین می کند؛

-         سرمایه گذاران دارای در مقابل تغییرات نامطلوب در قوانین مالیاتی دارای حفاظت (مصونیت حقوقی) خواهند بود؛

-         سرمایه گذاران در خرید زمین از تخفیف برخوردار هستند؛

-         عدم وجود عوارض گمرکی واردات برای تجهیزات، مواد خام، اجناس و قطعات؛

-         عدم وجود مالیات بر ارزش افزوده برای تجهیزات، مواد اولیه، اجناس و قطعات وارد شده از کشورهای خارجی؛

-         عدم وجود عوارض گمرکی صادرات برای محصولات ساخته شده؛

-         عدم وجود مالیات بر ارزش افزوده برای محصولات ساخته شده هنگام صادرات از فدراسیون روسیه.

 

الزامات شرکت های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی:

1.      ثبت دولتی شرکت مستقر (شخصیت حقوقی یا کارآفرین شخصی) در محل منطقه ویژه اقتصادی.

2.      زمینه فعالیت شرکت مستقر در این منطقه صنعتی-تولیدی یا پشتیبانی خواهد بود.

تولید و (یا) فرآوری کالا (محصولات) و فروش آنها به عنوان فعالیت صنعتی-تولیدی و ارائه خدمات حمل و نقل و انبارداری کالا به عنوان فعالیت پشتیبانی محسوب خواهند شد.

3.      انجام فعالیت های زیر مجاز نیست:

-         بهره برداری ذخایر معدنی، به استثنای بهره برداری از ذخایر آب معدنی و دیگر منابع درمانی طبیعی؛

-         تولید و فرآوری کالاهای مشمول مالیات غیر مستقیم (به جز اتومبیل سواری و موتور سیکلت).

4.      شرکت مستقر حق داشتن شعب و دفاتر نمایندگی در خارج از محدوده منطقه ویژه اقتصادی را ندارد.

 

5.      بر اساس توافق اجرای فعالیت، شرکت مستقر موظف به سرمایه گذاری به میزان حداقل 120 میلیون روبل (به جز دارایی های غیر ملموس) است، در عین حال شرکت مستقر موظف به سرمایه گذاری به میزان حداقل 40 میلیون روبل (به جز دارایی های غیر ملموس) در طول سه سال از انعقاد توافق اجرای فعالیت خواهد بود.

 

منطقه ویژه اقتصادی آستراخان

 

مناطق ویژه اقتصادی–مناطقی است که دولت با وضعیت حقوقی ویژه و منافع اقتصادی برای جذب سرمایه گذاران روسی و خارجی در صنایع دارای اولویت برای روسیه اختصاص می دهد. این مناطق توسط وزارت توسعه اقتصادی بر اساس قانون شماره116 فدرال مورخ 22 ژوئیه 2005 تأسیس شده اند.

هدف از ایجاد مناطق ویژه اقتصادی–توسعه صنایع با فن آوری پیشرفته، تولیدات جایگزین واردات، صنعت گردشگری و تفریحگاه ها، طراحی و تولید محصولات جدید، گسترش سیستمهای حمل و نقل و پشتیبانی به شمار می رود. توسعه مناطق ویژه اقتصادی در روسیه را به طور خاص شرکت مدیریتی «مناطق ویژه اقتصادی» به عهده دارد و دولت تنها سهامدار این شرکت است.

در منطقه ویژه اقتصادی یک رژیم خاص بر انجام فعالیت های کارآفرینی حاکم است:

·        سرمایه گذاران از زیرساخت های آماده شده توسط منابع مالی بودجه دولتی برای توسعه کسب و کار خود بهره مند می شوند که امکان کاهش هزینه ها در ساخت تولیدات جدید را فراهم می نماید.

·        در نتیجه رژیم منطقه آزاد گمرکی، شرکت های مستقر از امتیازات گمرکی قابل توجهی برخوردار خواهند شد.

·        برخی از مزایای مالیاتی ارائه می شود.

·        سیستم مدیریتی «پنجره واحد» امکان تسهیل تعامل با ارگان های دولتی ناظر را فراهم می کند.

در روسیه چهار نوع منطقه ویژه اقتصادی وجود دارد:

·        مناطق صنعتی-تولیدی یا مناطق ویژه اقتصادی صنعتی

·        مناطق توسعه فن آوری یا مناطق ویژه اقتصادی نوآوری

·        مناطق بندری

·        مناطق توریستی و تفریحی یا مناطق ویژه اقتصادی گردشگری

 

مناطق ویژه اقتصادی صنعتی

مناطق وسیعی هستند که در نواحی مهم صنعتی کشور واقع شده اند. نزدیکی به منابع برای تولید و دسترسی به زیرساخت های آماده و شاهراه های اصلی حمل و نقل از ویژگی های اصلی مناطق صنعتی (صنعتی-تولیدی) بوده و تعیین کننده مزیت آنها است. استقرار تولید در محدوده مناطق صنعتی می تواند در نتیجه کاهش هزینه ها امکان رقابت محصولات را در بازار روسیه افزایش دهد.

مناطق صنعتی در محدوده ناحیه یِلابوگا جمهوری تاتارستان (منطقه ویژه اقتصادی یِلابوگا) و ناحیه گریازی استان لیپِتسک (منطقه ویژه اقتصادی لیپِتسک) قرار داشته اند. در 12 اوت سال 2010 مصوبه دولت فدراسیون روسیه درباره ایجاد یک منطقه ویژه اقتصادی از نوع صنعتی در استان سامارا (منطقه ویژه اقتصادی تولیاتی) به امضاء رسید که به طور مستقیم در مجاورت شهر تولیاتی قرار دارد. در دسامبر 2010 منطقه ویژه اقتصادی صنعتی-تولیدی «دره تیتانیوم» (وِرخنیایا سالدا، استان سوِردلوفسک) تأسیس شد.

تولیدات ذیل در میان اولویت های فعالیت در مناطق صنعتی قرار دارند:

·        خودرو و قطعات خودرو

·        مصالح ساختمانی

·        محصولات شیمیایی و پتروشیمی

·        لوازم خانگی و تجهیزات تجاری

در تاریخ 12 دسامبر 2014 یک توافقنامه سه جانبه برای ایجاد یک منطقه ویژه اقتصادی از نوع صنعتی-تولیدی بین وزارت توسعه اقتصادی روسیه، دولت استان آستراخان و فرمانداری منطقه نَریمانوف به امضا رسید.

این منطقه ویژه اقتصادی جدید در منطقه نَریمانوف استان آستراخان در جهت ایجاد انگیزه برای توسعه اجتماعی-اقتصادی منطقه و افزایش سهم صنعت کشتی سازی در بازار جهانی تأسیس شده است. این منطقه برای مجموعه بزرگ صنعتی و کشتی سازی در نظر گرفته شده و همچنین به عنوان یک ابزار تکمیلی برای اجرای پروژه های سکوهای دریایی عمل خواهد کرد.

ظهور منطقه ویژه اقتصادی «لوتوس» امکان جذب سرمایه گذاری در اقتصاد استان و افزایش درآمدهای مالیاتی و همچنین تسریع روند توسعه اجتماعی و اقتصادی را از طریق ایجاد پروژه های صنعتی جدید فراهم خواهد کرد.

در قلمرو این منطقه ویژه اقتصادی بیش از 17 میلیارد روبل از سرمایه شرکت های مستقر جذب خواهد شد. بودجه ساخت منطقه اقتصادی از محل بودجه استان آستراخان حداقل به میزان 2.4 میلیارد روبل و از منابع خارج از بودجه تأمین می شود.

در حال حاضر شرکت های اروپایی و چینی در حال مطالعه منطقه ویژه اقتصادی «لوتوس» آستراخان به عنوان یکی از جذاب ترین مکان ها برای تولید و همچنین از نظر موقعیت جغرافیایی آن (از جمله دسترسی به بازارهای کشورهای ساحلی دریای خزر) هستند.

منابع:

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D1%81%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D1%8F_%D1%8D%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D0%B7%D0%BE%D0%BD%D0%B0

http://ria.ru/economy/20141212/1037990584.html

http://www.astrobl.ru/tags/osobaya-ekonomicheskaya-zona

 

 

 

لینک اتاق بازرگانی تاتارستان  http://www.tpprt.ru

آژانس توسعه سرمایه گذاری تاتارستان tida.tatarstan.ru/eng/

سایت رسمی دولت تاتارستان tatarstan.ru/eng/

 

 

قوانین تجاری مربوط به کشور روسیه و شاخص های اصلی اقتصادی و اجتماعی در استان آستراخان

 

 

 

   دانلود : قوانین ثبت شرکت.docx           حجم فایل 35 KB
   دانلود : قوانین افتتاح و توسعه تجارتهای خرد و متوسط.pdf           حجم فایل 202 KB
   دانلود : Tax-Code-Part-Two-EN.pdf           حجم فایل 3905 KB
   دانلود : قانون کار روسیه.docx           حجم فایل 202 KB
   دانلود : Tax-Code-Part-One-EN.pdf           حجم فایل 1445 KB
   دانلود : AstaraKHAN.pdf           حجم فایل 1258 KB